אישים בני העדה
צבי ניסנוב נולד בשנת 1881 בדאגיסטן שבצפון קווקז. 
עלה ארצה בשנת 1909 יחד עם אמו ואשתו ומיד הצטרף לאחיו יחזקאל ניסנוב, חבר ה"שומר" והחל לשמור בכפר תבור . 
תחום פעילות : מפקד בטרם מדינה . 
תקופת פעילות: 1911 – 1940. 
את חינוכו הצבאי רכש בצבא הרוסי במלחמת רוסיה-יפן. שאף לעצמאות יהודית ועם שאיפה זו עלה מבאקו לארץ והצטרף לאנשי העלייה השנייה. 
צבי ידע לדבר טורקית ובאופן טבעי תפס מקום במו"מ עם השלטונות בעת הצורך. כך היה ביבנאל (מושבה על יד טבריה) אחרי רצח יחזקאל אחיו . 
ב1912 נאסר צבי ניסנוב יחד עם חברו חיים שטורמן ע"י הטורקים, והם ישבו בכלא עכו (היו מראשוני אסירי המחתרות) כשנה ו7 חודשים. צבי היה לראש האסירים בכלא, ומשם גם פעל. כשהטורקים הכריחו את התושבים בארץ לקבל על עצמם את הנתינות הטורקית (קבלת נתינות טורקית או גירוש מהארץ), צבי נלחם כדי להשאיר כמה שיותר יהודים בארץ, וזייף תעודות ודרכונים שפתרו את היהודים מגיוס לצבא הטורקי. כשיצא מהכלא, צבי המשיך בפועלו. 
בתקופת מלחמת העולם ה1ראשונה (1914-1918) היה אחד מפעילי "השומר". דאג להסתיר נשק, להבריח חברים מחובת עבודת הכפייה בצבא הטורקי ועוד.. 
צבי לקח חלק בהקמת יישובים. הקים את וכפר גלעדי (1916) ומאוחר יותר לאחר המלחמה גם את עין חרוד (1921) . 
 
צבי חלה בשחפת ובתקופה זו שימש "מוכתר" ליהודי טבריה. דרכו העבירו כל דבר בעל חשיבות בין היהודים לערבים. 
צבי נאסר ע"י חסן-בק, עונה קשה והוגלה לתורכיה. ידיעת השפה ויכולתו כמתווך העמידה אותו בראש האסירים. 
חזר לארץ לאחר המלחמה ועם אנשי גדוד העבודה עלה לעין חרוד. בתפקידו היה אחראי ליחסים עם הערבים השכנים ולענייני הביטחון. מראהו, רוכב על סוסתו בראש שיירת העולים לגוש נוריס נחרט בלב רבים. צבי התגייס למשטרה הבריטית בגליל, כפי שעשו כמה מאנשי "השומר". 
טיפח קשרים עם הערבים וידע להבינם, התגייס למשטרה, והיה לנכס. תכופות נשלח ע"י המפקדים הבריטיים לפתור סכסוכים בקרב הערבים. הוא מילא תפקיד של קצין פוליטי". 
 
אשתו ורה, אם שלושת ילדיו, עמדה לצידו כל השנים. הקימה אז את ביתם בטבריה. 
בזמן הקמת מפעל החשמל (רוטנברג) בנהריים היה צבי אחראי לביטחון המפעל. אח"כ עבר לעבוד ולחיות בחיפה. 
הקים לפרנסתו פנסיון, ושם אירח את מנהיגי האוכלוסייה הערבית, כדי לעשות "סולחה". בתקופת בן גוריון הערבים לא הסכימו לדבר עם בן גוריון, אלא רק עם צבי ניסנוב, היות שהוא הכיר את אורח חייהם, ונתן להם כבוד ויחס טוב. צבי נפטר בשנת 1966.

חדשות עמותת קש"ב

האתר הוקם על ידי פיקאס בניית אתרים, עיצוב אתרים, קידום אתרים