אישים בני העדה

אסטריקס (באנגלית: Astrix) הוא שם הבמה של אבי שמיילוב, יליד 1981 שעלה לישראל מחבל הקווקז שבדרום רוסיה, מפיק ויוצר טראנס ישראלי שיצירתו מתמקדת בסוגת הטראנס פסיכדלי והפול-און ובשנים האחרונות גם בפרוגרסיב טראנס.

בר בגיל צעיר התחיל אבי שמיילוב ללמוד פסנתר, אך הפסיק לאחר שנתיים. בגיל 13-12 החל לתקלט בימי הולדת ואירועים פרטיים וכך נמשך למוזיקה האלקטרונית ולטראנס. בגיל 14 החל ליצור מוזיקה אלקטרונית כתחביב ביחד עם חברו רונן קיבק כהרכב "PROTOTYPE" ובגיל 16 כבר החלו להופיע במועודונים ולתקלט. בגיל 18 נפגש עם ארי לינקר, המוכר גם בשם הבמה Alien Project, איתו שיתף פעולה באלבום Midnight Sun שיצא תחת הלייבל Phonokol. לאחר העבודה עם ארי לינקר, אסטריקס נחשף בעיקר ביוון. לאחר זמן קצר נפגש עם אייל ינקוב'יץ, תקליטן ומנהל הלייבל הישראלי Hommega, שהחתים אותו כאמן בלייבל והוא חתום בלייבל זה עד היום. אסטריקס שיתף בעבר פעולה עם הצמד "Reverse Psychology" הלוא הם האחים אייל ברקן ואורן ברקן.

ברשימת 100 היוצרים של המוזיקה האלקטרונית הטובים בעולם מהמגזין הבריטי די ג'יי מאג לשנת 2005, זכה אסטריקס במקום ה-75. בשנת 2006 זכה להגיע למקום 41, עלייה של 34 מקומות לעומת השנה הקודמת. עלייה זאת הייתה אחת מהמשמעותיות באותה השנה בפרט ובכל השנים בכלל. בשנת 2007 זכה להגיע למקום 18, עלייה של 23 מקומות לעומת 2006. מקום גבוה זה מקנה לו את התואר "אחד מאמני הטראנס הגדולים בעולם" בטראנס הפסיכדלי בכלל ובטראנס הפול-און בפרט ואת המקום השני בארץ אחרי אינפקטד מאשרום. אסטריקס גם זכה להופיע בפסטיבל הטראנס הפסיכדלי The Gathering, אחד הפסטיבל החשובים בתחום כבר מהשנה הראשונה בה התקיים הפסטיבל בשנת 2002.

 

 

חדשות עמותת קש"ב

האתר הוקם על ידי פיקאס בניית אתרים, עיצוב אתרים, קידום אתרים