פנאי ותרבות

בתאריך 8 למאי התקיים טורניר לזכרו של שוטר משמר הגבול קונסטנטין דנילוב ז"ל, אשר נפל בפעילות מבצעית בבקה אל שרקיה בשנת 2002. בשעה 10:00 בבוקר, במעמד מ.מ ראש העיר מר שלומי אבני, נציגי משמר הגבול והמשפחה החל הטקס "הנחת הזר" לאנדרטה, אשר הוקמה לזכרו של קונסטנטין דנילוב ז"ל ליד בית ספר נחמיה תמרי. שיקול בבחירת מקום להקמת אנדרטה לפני 13 שנים לא היה מקרי, המקום נבחר בכוונה ליד בית ספר יסודי בכדי להעביר ולהבהיר מסר לדור הצעיר על מעשה הגבורה ואומץ לב שעשה קונסטנטין למען הדורות הבאים.


ב - 30.3.2002 הייתה התרעה בכוחות הביטחון על מכונית תופת שצריכה להיכנס מאזור בקה אל שרקיה לכיוון חדרה, נתניה, אור עקיבא, שמטרתה לבצע פיגוע רב נפגעים נגד אוכלוסיית האזרחים. תוך כדי סיור קונסטנטין דנילוב ורס"ל ניסים אליאס זיהו רכב חשוד בסמטאות השכונה המזרחית והחלו במרדף אחר הרכב החשוד שממנו יצאו מחבלים חמושים וניהלו קרב יריות אם הצוות. סמ"ר דנילוב זיהה את המחבל הסתער לעברו וירה במחבל עד שנפגע מכדור. בשלב זה הרכב החשוד ובו המחבל נוסף התפוצצו. מרסיסי פיצוץ זה נפגע קונסטנטין דנילוב. איתור האומץ הוענק לקונסטנטין דנילוב ז"ל על אופן תפקודו בחירוף נפש וגילוי אומץ לב. בלתי רגיל עליו שילם בחייו.

לאחר טקס "הנחת הזר", משתתפי הטורניר כיבדו את זכרו של קונסטנטין דנילוב בדקת דומייה והחלו את הטורניר. בטורניר לקחו חלק 4 קבוצות אשר ביניהן קבוצת משמר הגבול וקבוצה של עמותת קש"ב, אשר לקחו חלק בארגון הטורניר .
בסיום הטורניר במעמד אמו של קונסטנטין דנילוב ז"ל, לודמילה דנילוב, אורי לוי – מנהל אגף ספורט בעירייה ופבל יליזרוב – יושב ראש העמותה, הוענקו גביעים, מדליות ותעודות השתתפות בטורניר.

פבל יליזרוב הרחיב על המקרה שקרה עם קוסטה והדגיש על גילוי אומץ לב של קוסטה אשר במחיר של חייו ניצל הרבה מאוד נפשות וזה לא מובן מעליו שבחור צעיר שכל החיים לפניו מסתער על האויב ויוצא נגדו בקרב, בכדי להציל נפשות אחרות ולשמור על המולדת.כמו כן הוסיף כי הטורניר נועד בכדי לזכור ולא לשכוח בנינו,אחינו, חברינו, לזכור ולא לשכוח את חבר לנשק ועמית לעבודה, לזכור ולא לשכוח אח תומך וילד שמח, שבנוכחותו גרם לכולם לחייך, לזכור ולא לשכוח בן אדם שבמותו הציל חיים רבים , אני מלאה גאווה שהיה לי זכות להיות חבר ילדות של חייל משמר הגבול רב סמ"ל דנילוב קונסטנטין זכרונו לברכה .

לודמילה דנילוב אמו של קונסטנטין ופבל יליזרוב רוצים להודות לכל מי שהיה מעורב בארגון הטורניר, לאלי דהן – אגף ספורט עיריית אור עקיבא שהתגייס לטובת העניין וסייע בכל יכולתו, למר אורי לוי – מנהל אגף ספורט עיריית אור עקיבא, למר שמואל יזראל ופולינה אברמוב שריכזו והובילו את הטורניר, לחברי קבוצת קס"ם אור עקיבא – קהילה סטודנטיאלית מובילה ולצוות העובדים של עמותת קש"ב.

מחלקת דוברות-עמותת קש"ב 

7aa3cdbe521e8339c01d4c47e738f898 L

 

 

 

תמונות מהטורניר 

 

IMG 5925

IMG 5935IMG 5939

IMG 5954

IMG 5992IMG 5964IMG 5965IMG 6018IMG 5927

חדשות עמותת קש"ב

האתר הוקם על ידי פיקאס בניית אתרים, עיצוב אתרים, קידום אתרים