מאמרים

תולדות חייו של האקדמאי איליזרוב גבריאל בן אברהם.

המצאות, 600 עבודות מדעיות , 4 מונוגרפיות, 19 פטנטים בינלאומיים בבעיות קליניות ואורטופדיה ניסיונית, ביו-מכניקה וטראומטולוגיה.
איליזרוב גבריאל בן אברהם- (24.07.1992-15.06.1921) נולד בכפר חוסארי בקווקז. את דרכו המקצועית עבר מרופא משפחה (1948) עד מנהל "המרכז המדעי הארצי לטראומטולוגיה ואורטופדיה" בברית המועצות (1987).

 האקדמאי איליזרוב גבריאל
האקדמאי איליזרוב גבריאל

לאחר סיום המכון הרפואי בעיר קרים בשנת-1944 , איליזרוב עבד באזור קורגן, אחר-כך המשיך לעבוד בתור כירורג ואורטופד בבית-החולים האזורי בקורגן.

המכשיר המיוחד, אשר גבריאל בן אברהם המציא בשנת - 1950, ושיטת הטיפול הרפואי היו לנקודת הזמן ההתחלתית בפיתוח מגמה מדעית-מעשית חדשה באורטופדיה וטראומטולוגיה. ב-1966 מארגן איליזרוב את המעבדה במכון טראומטולוגי-אורטופדי בעיר סברדלובסק, אשר בשנת-1969 הופכת לסניף של המכון על שמו של ורדן (Vreden) בעיר לנינגרד, ולאחר מכן ב-1971 למכון מחקרי-מדעי של אורטופדיה וטראומטולוגיה קלינית. בשנת – 1987 מכון זה היה "המרכז המדעי לטראומטולוגיה ואורטופדיה שיקומית".

מחקרים רבים ובסיסיים, שערך איליזרוב בתחום ביו-רפואי, הובילו לגילוי חוקיות כלל-ביולוגית, בפרט – תמריץ של מתיחות בהתחדשות ובגידול של תאים. חוקים אלו, אשר גילה, עזרו לו למצוא פתרונות לשאלות רבות ברפואה, ויחד עם זה לקבל גם תוצאות מיוחדות. לראשונה, הייתה אפשרות למצות פגמים גדולים בעצמות,כלי-דם,עצבים,שרירים,עור ללא השתלה- להגדיל את אורך הקצוות בגדלים רצויים, לעצב את הצורה הנכונה של החלקים, להסדיר את גידולם, וגם לעשות ניתוחים על-מנת לשקם חלקים מסוימים של עצמות, להאריך ללא דימום את עמוד השדרה.

הרוב המכריע של השיטות שפותחו על-ידי איליזרוב בוצעו ברמת חידוש עולמי. 194 המצאות, 19 פטנטים, מעל-600 עבודות מדעיות, 4 מונוגרפיות ופורסמו -1500 מאמרים.

כנס בין לאומי בנושא  אורטופדיה
כנס בין לאומי בנושא אורטופדיה


היעילות הגבוהה של השיטות שפותחו על-ידי גבריאל בן-אברהם משכו את תשומת-ליבם ורצונם של מומחים להחדיר שיטות אלו הן בברית המועצות והן במדינות רבות בעולם. בארצות הברית, צרפת, ספרד, איטליה, ברזיל, בלגיה ועוד, הקימו איגודים לחקר מכשירו ושיטתו של איליזרוב. יותר מ-5500 מומחים בעולם קיבלו הדרכה לשימוש במכשיר זה.

את דמותו של איליזרוב ניתן למצוא ב-44 יצירות אומנות וספרות. הקדישו לשמו מאות פרסומים בברית המועצות לשעבר ובעיתונות העולמית.

איליזרוב גבריאל בן-אברהם – הוא אחד המדענים והכירורגים הגדולים בעולם. בפעילות ללא לאות רבת-שנים, הוא פתח עידן חדש, אשר תפס את מקומו המוביל בעולם בתחום האורטופדיה וטראומטולוגיה

חדשות עמותת קש"ב

האתר הוקם על ידי פיקאס בניית אתרים, עיצוב אתרים, קידום אתרים